Çoğu Bulaşık Makinesinde Bu İşlev Bulunur Ancak Çok Az Kişi Kullanır : Aynı Zamanda Zamandan Ve Enerjiden de Tasarruf Edin

Paha biçilmez hizmetine rağmen çoğumuz, yıkama işlemi bittikten sonra yaşanan hoş olmayan durumu biliyoruz : bulaşıklar sürekli su damlıyor ve mutfak tezgahında ve zeminde su birikintileri bırakma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Ancak, bu günlük cihazın mekaniğinde bulaşık yıkama deneyiminizi değiştirebilecek basit ama ustaca bir numara gizlidir.

Bulaşık ikilemi

Yıkama döngüsü tamamlandıktan sonra, bulaşık makinesini açtığınızda, genellikle temiz ancak tamamen kuru olmayan bulaşıkların bulunduğu buharlı bir iç kısım ortaya çıkar. Özellikle fincanlar ve kaseler gibi içbükey yüzeylerde kalan bu nem rahatsız edici olabilir ve boşaltma sırasında ellerinize ve zemine damlayabilir. Bu sorunun nedeni , bulaşık makinesinin tüm çabalarına rağmen suyun bir kısmının sıkışıp kaldığı ve yerçekimine direndiği kurutma aşamasında yatmaktadır.

Çark Hilesi: Bulaşık Kurutmada Aydınlanma

İşte tekerlek numarası geliyor; bu ince ama etkili bir çözüm. Bu teknik, birçok bulaşık makinesi sahibinin gözden kaçırdığı bir özellik olan, yerleşik tekerlekler veya kollar kullanılarak bulaşık makinesinin üst sepetinin konumunun ayarlanmasını içerir. Standı hafifçe eğerek suyun drenajını sağlamış olursunuz .

Peki bunu nasıl yapmalı?

Üst rafın yanlarını kontrol edin. Tekerlek veya yükseklik ayarına imkan veren bir mekanizma bulmalısınız.

Rafın ön kısmını yavaşça kaldırın ve rafın hafifçe aşağıya, kapıya doğru eğilmesi için tekerlekleri kilitleyin. Bu konum daha verimli su tahliyesini kolaylaştırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir