Samsun’da 11 gündür kayıp olan kız çocuğu, sahibi il dışında olan bir evde bulundu

Samsun’da 11 gündür kayıp olarak aranan 17 yaşındaki kız çocuğu, Ladik ilçesinde bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Ladik ilçesinin kırsal mahallesi olan Küpecik’te ailesiyle birlikte ikamet eden 17 yaşındaki E.Y, 16 Nisan gecesi evinden ayrıldı ve kayıplara karıştı. Ailesi kızlarının hayatından endişe ederek bulunması için jandarmadan yardım istedi ve kayıp başvurusunda bulundu.

ANKARA-ÇORUM-SAMSUN ARASINDA MEKİK DOKUDULAR

E.Y’yi bulmak için jandarma ve polis seferber oldu. Yapılan araştırma sonucu kaybolduktan bir gün sonra Samsun Otogarı’nda görüldüğü tespit edilen E.Y’nin daha sonra izini süren jandarma ve polis son olarak genç kızın Amasya’nın Merzifon ilçesi Merzifon- Çorum kara yolunda görüldüğünü tespit ederek, görgü şahitlerinin ifadesine başvurdu. Baba Seydahmet Y. kızının bulunması için Ankara, Çorum ve Samsun arasında adeta mekik dokudu. Acılı aile kızlarının yaşından daha küçük bir görüntüye sahip olduğunu belirterek, başına bir olay gelmeden bulunmasını istedi.

AÇLIKTAN BİTKİN HALDE BULUNDU

Genç kız, Ladik ilçesi Küpecik Mahallesi’nde sahibi il dışında olan bir evde bulundu. Kız çocuğunun, kimsenin olmadığını bildiği evde saklandığı ve ev sahipleri dün akşam evlerine dönünce açlıktan bitkin halde bulunduğu öğrenildi. Ailesi tarafından Ladik Devlet Hastanesi’ne kaldırılan E.Y, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Samsun’daki hastanede gerekli tedavisi yapılan ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen E.Y’nin bugün taburcu edildiği öğrenildi. Kızlarının bulunması üzerin Yığman ailesi büyük sevinç yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir